ورود به سیستم پکیج همکاران

شرایط جدید صدور ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان با دریافت ضمانت 15000 دلاری
شرایط جدید صدور ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان با دریافت ضمانت 15000 دلاری
تاریخ انتشار : 1399/09/05
 

به نقل از دولت رئیس جمهور ایالات متحده، آمریکا درقبال صدور ویزا برای 24 کشور ضمانت دریافت می کند.

 
🔹آمریکا در قبال صدور روادید برای اتباع 24  کشور جهان، مبلغی بالغ بر ۱۵ هزار دلار وجه الضمان دریافت می کند تا اهرمی برای بازگرداندن آنها در اختیار داشته باشد.
 
🔹این 24 کشور بیشترین میزان اقامت غیرمجاز در آمریکا را ثبت کرده اند و برنامه مذکور برای جلوگیری از این اقدام طراحی شده است.
 
🔹از ۲۴ دسامبر امسال (۴ دی) ماموران کنسولی آمریکا می توانند با توجه به شرایط متقاضیان روادید کاری و گردشگری (B۱) و (B۲) و با در نظر گرفتن شغل، درآمد، مهارت و تحصیلات، از آنان ۵ هزار، ۱۰ هزار یا ۱۵ هزار دلار وجه الضمان دریافت کنند.
 
🔹مقررات اخیر شامل اتباع کشورهای آنگولا، بورکینافاسو، بروندی، کیپ ورد، چاد، جمهوری دموکراتیک کنگو، جیبوتی، اریتره، گامبیا، گینه بیسائو، لیبریا، لیبی، موریتانی، سائوتومه و پرنسیپ، سودان، افغانستان، بوتان، برمه، لائوس، پاپوآ - گینه نو، سوریه، یمن و ایران می شود.
 
🔹از مهاجران یا متقاضیان روادید دانشجویی وجه الضمان دریافت نمی شود. چنانچه ماموران کنسولی تشخیص دهند که متقاضیان واجد الشرایط پرداخت وجه الضمان اهمیت ملی یا بشردوستانه فراوانی دارند، می توانند آنان را از پرداخت ضمانت مذکور معاف سازند.
 
🔹پس از پایان مدت روادید و پایبندی متقاضی به تمامی مقررات کنسولی آمریکا، اصل وجه الضمان و سود آن هنگام خروج به وی پرداخت می گردد.
منبع خبر: بروی لینک آبی کلیک کنید.